Offers “Société Générale”

Expires soon Société Générale

Analist Recuperare Credite Persoane Fizice

  • Bucharest (Municipiul Bucureşti)
  • Hotels - Restaurants

Job description

Misiune

Responsabilitati principale:

·  Contacteaza clientii si propune/negociaza solutii de plata a datoriilor si/sau reesalonare a a acestora adaptate situatiei fiecarui client, in scopul recuperarii amiabile a debitelor inregistrate de catre acestia;
·  Construieste si mentine relatia la distanta cu clientii debitori in scopul recuperarii integrale a datoriilor inregistrate si actualizeaza informatiile despre clienti in aplicatiile de gestiune portofoliu.
·  Asigura formalizarea masurilor de recuperare si urmareste respectarea termenelor stabilite;
·  Analizeaza si propune masuri de recuperare in conformitate cu istoricul clientului si informatiile obtinute;

All our positions are open to people with disabilities

Profil

EXPERIENTA

·  Studii medii/superioare absolvite sau in curs de finalizare
·  Cunostinte de baza operare PC si MS Office
·  Experienta anterioara in domeniul recuperarii creantelor reprezinta un avantaj

PROFIL

Bune abilitati de comunicare scrisa si orala si profil analitic

Atent/a la detalii, perseverant/a si orientat/a catre rezultat

Abilitati de negociere

OFERTA

Salariu motivant si bonusuri de performanta

Training platit anterior intrarii in activitate

Contract pe perioada determinata 6 luni cu posibilitate de prelungire

Descriere

Pentru pozitia curenta candidatii selectati vor gestiona activitatea de colectare a creantelor pentru clientii cu intarzieri la plata, aflati in diverse etape de recuperare.

Job code: 19000697
Business unit: BRD
Starting date: Immediate
Date of publication: 03/09/2019

Fixed term contract | BUCURESTI - Romania | Risks

·  Home Job Offers Analist Recuperare Credite Persoane Fizice

Discover
·  All our job offers
·  Advice to candidates
·  Group Société Générale website

Useful links
·  Contact form
·  FAQ
·  Profiles wanted

Legal information
·  Legal information
·  Privacy policy

Follow Us :

Recruitment - Société Générale
website: careers.societegenerale.com

Make every future a success.
  • Job directory
  • Business directory