Offers “PepsiCo”

Expires soon PepsiCo

KAM Hunter Horeca Local

  • Kraków, POLAND
  • Marketing

Job description

Opis oferty pracy

Auto req ID: 193863BR

Job Description

OPIS STANOWISKA

Stanowisko

Poprzednie stanowisko
(jeśli podlega ponownej wycenie)

Nazwa stanowiska

(Młodszy)Specjalista ds. Pozyskiwania Klientów(KAM- Hunter)

Poprzednia nazwa stanowiska

Dział

Sprzedaży:
·  Horeca

Dział

Raportuje do:
(nazwisko i nazwa stanowiska)

Kierownik ds. Klientów Sieciowych

Liczba bezpośrednio podległych pracowników (podać poziom zaszereg.)

0

Liczba podległych pracowników (bezpośrednio i pośrednio)

0

1. Główny cel istnienia stanowiska

Pozyskiwanie i Obsługa wybranych kluczowych klientów Horeca, w tym ewent. o zasięgu ogólnopolskim . Osiąganie w pozyskanych klientach/sieciach wyznaczonych celów dystrybucyjno- sprzedażowych + stały rozwój podległego rynku z/g z wytycznymi przełożonego .

2. Zakresy odpowiedzialności

·  osiąganie wyznaczonych planów dotyczących pozyskania nowych klientów
·  realizowanie wyznaczonych planów sprzedaży w bazie pozyskanych klientów
·  negocjowanie/renegocjowane warunków handlowych i podpisywanie umów handlowych
·  egzekucja wyznaczonych standardów, ekspozycji, list asortymentowych oraz innych wskaźników KPI
·  planowanie działań promocyjnych u obsługiwanych klientów
·  odpowiedzialność za realizację budżetu dedykowanego na powierzone sieci/klientów
·  wdrożenie w powierzonych sieciach/klientach handlowych pełnej agendy marketingowej FLP
·  reprezentowanie FLP w kontaktach z kluczowymi klientami
·  realizacja innych zadań zgodnych z bieżącą polityką firmy
·  aktywna współpraca i skuteczna komunikacja z działem sprzedaży: DSM, RSM, PH.

3. Wymiary stanowiska Hunter/ KAM HORECA

-pozyskuje nowych kontrahentów, podpisuje kontrakty ilość ( 80 UDOL/Mała Umowa- rocznie).
- stale zwiększa aktywna bazę otwieranych klientów ze średni rev”: min 12,500 pln /rok ( rev roczny 1,1 MM pln).
- negocjuje w celu jak najlepszych parametrów handlowych z maksymalnym poziomem inwestycji do 33%.
- zakres działania min: 3 województwa.

4. Kluczowe wskaźniki efektywności rev/
-Wartosciowe / realizacja sprzedaży rev u podległych klientów
- Wartościowe /realizacja sprzedaży w rev na kluczowych opakowaniach SS u podległych klientów
- Zarządzanie procentową inwestycją per klient z/g z wytycznymi firmy
- Realizacja otwarć nowych klientów z/g z wytycznymi na dany rok.
- Zwiekszanie aktywnej bazy klientów z/g z planem firmy.
- Egzekucja warunków zapisanych w kontraktach handlowych:obrót,asortyment itd.

5. Podstawowe umiejętności/doświadczenie wymagane na tym stanowisku
·  Min. 3 lata doświadczenia w pracy w działach sprzedaży, w tym doświadczenie w zakresie negocjowania umów handlowych/porozumień /promocji na poziomie lokalnym
·  doświadczenie w tworzeniu prezentacji sprzedażowych (znajomość w stopniu dobrym obsługę programów MS Office, w tym Excel i Power Point)
·  umiejętność analitycznego myślenia i planowania
·  umiejętność budowania długotrwałych relacji z klientem
·  znajomość jęz. angielskiego na poziomie komunikatywnym
·  wykształcenie min: średnie
·  wysoka kultura osobista
·  otwartość na częste podróże służbowe wynikające ze stanowiska

6. Obszary oddziaływania stanowiska wewnątrz i na zewnątrz organizacji

Wewnętrznie
- skutecznie przekazuje informacje do Sił Sprzedaży na temat realizacji uzgodnionych planów sprzedaży i promocji
- współpracuje z Działem Finansów w zakresie realizacji budżetów D&A , rozliczania kosztów związanych z kluczowymi klientami Horeca, zmian danych statycznych oraz właściwych zapisów finansowych w umowach z powierzonymi sieciami/klientami
- współpracuje z Działem Prawnym w zakresie prawidłowych zapisów formalnych w umowach z powierzonymi sieciami/klientami
- współpracuje z Działem Marketingu i Sales Activation w zakresie bieżących działań związanych z agendą marketingową FLP
- współpraca z innymi działami wspierającymi : logistyka; MEM, finanse.

Zewnętrznie
- jest osobą kontaktową dla kupców/dyrektorów/managerów/właścicieli od zakupów powierzonych sieci/klientów we wszystkich aspektach współpracy
a) negocjacje kontraktów
b) ustalanie akcji promo/aktywacji stref
c) przekazywanie informacji klientowi w zakresie odstępstw od zapisów umowy (brak egzekucji na poziomie klientów)
d) realizacja innych projektów z klientem ( szkolenia,zestawy its)
e) reprezentuje FLP na spotkaniach i konferencjach organizowanych przez kluczowych klientów
- współpraca z operatorem logistycznym

7. Komentarz – wyzwania stojące przed stanowiskiem / specyfika stanowiska

8. Znane porównywalne stanowiska wewnątrz organizacji
(Młodszy) Kierownik ds.Sieci Lokalnych

Jeśli jest to ponowna wycena istniejącego stanowiska, co dokładnie uległo zmianie od czasu, gdy stanowisko było ostatnio wyceniane (np. dodatkowy zakres odpowiedzialności). Załączyć należy strukturę organizacyjną działu / funkcji, pokazującą to stanowisko przed i po zmianie.

Data przygotowania opisu:

04.03.2019

Podpis osoby odpowiedzialnej
za przygotowanie opisu:

Ireneusz Kwapień

Qualifications/Requirements

Podstawowe umiejętności/doświadczenie wymagane na tym stanowisku

Relocation Eligible: Nie Dotyczy
Job Type: Stała

Make every future a success.
  • Job directory
  • Business directory