Offers “Société Générale”

Expires soon Société Générale

Administrator contracte clienti - BRD Sogelease

  • Bucharest (Municipiul Bucureşti)
  • Accounting / Management control

Job description

Misiune

Responsabilitati principale:

• Acorda suport activ coordonatorilor comerciali in etapa post-ofertare, gestionand colectarea documentelor, in vederea demararii procesului de initiere si administrare contracte;

• La initiativa coordonatorului comercial alocat, participa la intalnirile cu clientii din portofoliul administrat, in scopul unei bune derulari a tranzactiilor de leasing

• Asigura introducerea completa si corecta a datelor in aplicatia de gestionare a contractelor precum si actualizarea datelor clientilor in aplicatia de gestiune contracte;

• In stransa legatura cu celelalte departamente, gestioneaza tranzactiile de leasing si obtine toate aprobarile/derogarile a caror obtinere sunt in sarcina Serviciului Administrare Contracte si Clienti, in conformitate cu documentele normative interne;

• Asigura suport echipei comerciale in negocierea termenelor si conditiilor contractuale;

• Intocmeste documentele necesare asociate tranzactiilor noi sau administrarii contractelor;

• Urmareste colectarea tuturor documentelor necesare pentru implementarea contractelor noi sau a administrarii contractelor in conformitate cu cadrul normativ intern (documente juridice, dovezi ale constituirii garantiilor aferente tranzactiilor, facturi, aprobari de cotatii, aprobari de risc etc);

• Asigura indeplinirea tuturor conditiilor pentru efectuarea platilor finale catre furnizor si pentru implementarea actelor aditionale aferente administrarii contractelor;

• Verifica si implementeaza contractele in conformitate cu cadrul normativ intern ;

• Contacteaza clientii, furnizorii sau clientii interni SGL si asigura gestiunea clientilor in conformitate cu cadrul normativ existent;

• Asigura obtinerea tuturor documentelor necesare arhivarii dosarului;

• Clarifica si analizeaza impreuna cu superiorii ierarhici toate aspectele si riscurile asociate tranzactiilor;

• Cunoaste si aplica procedurile in vigoare;

• Asigura procesarea si inaintarea de rapoarte specifice activitatii din cadrul departamentului;

Profil

Cunostinte si experienta

• Abilitati de comunicare si negociere

• Cunoasterea legislatiei in vigoare (in primul rand legislatia bancara si fiscala).

• Cunostinte operare PC : MS Office, MS Outlook, aplicatii (Cassiopae).

Descriere

Responsabil de activitatile contractuale si suport acordat coordonatorilor comerciali cu privire la contractele/tranzactiile de leasing noi si administrare din cadrul departamentului Administrare Contracte si Clienti.

We are an equal opportunities employer and we are proud to make diversity a strength for our company. Societe Generale is committed to recognizing and promoting all talents , regardless of their beliefs, age, disability, parental status, ethnic origin, nationality, sexual or gender identity, sexual orientation, membership of a political, religious, trade union or minority organisation, or any other characteristic that could be subject to discrimination.

Job code: 18000NS6
Business unit: Sogelease
Starting date: Immediate
Date of publication: 28/02/2020

Make every future a success.
  • Job directory
  • Business directory